OldTown Festival

WOLONTARIAT
OTCREW
WOLONTARIAT
OTCREW

DOŁĄCZ DO NASZEJ EKIPY!

“I dont`t have a plan. I just… do things.” – Joker

Lubisz robić rzeczy, a potem patrzeć, jak świat płonie? My również! W przeciwieństwie do Jokera, mamy jednak jakiś plan. Jego celem jest rokroczne powoływanie do życia imprezy, o jakiej przez cały rok marzymy. My, czyli OldTown Crew – ludzie, z całej Polski, których łączy chęć współtworzenia tego fantastycznego, unikalnego w skali Europy, festiwalu!

Proponujemy Ci niezwykłą przygodę. Wejście za kulisy OldTown i poznanie go od strony organizatorów. Zapraszamy Cię, bo wierzymy, że wszyscy możemy na tym zyskać. Nowe doświadczenia, przyjaźnie i satysfakcja z kreowania niezwykłego wydarzenia… to ledwie początek niekończącej się listy bonusów, jakie dostaniesz od życia, jeśli sięgniesz po swoje miejsce w ekipie OldTown Crew. Wbijaj do nas, jeżeli:

 • masz ukończone 18 lat (jesteś pełnoletni/pełnoletnia w dniu rozpoczęcia imprezy),
 • lubisz poznawać nowych ludzi,
 • chcesz mieć swój realny udział we współtworzeniu OldTown Festival.

Brzmi dobrze? Czytaj dalej!

CO OFERUJEMY?

Praca nad tak dużym wydarzeniem, jakim jest festiwal i larp na 1000 osób, to układanie puzzli złożonych z miliona elementów. Gwarantujemy, że wszystko, o co Cię w czasie naszej współpracy poprosimy, będzie obejmowało ramy, jakie sam/sama na wstępie określisz. Przede wszystkim – dajemy Ci możliwość poznania świetnych ludzi i nauczenia się wielu nowych rzeczy!

Przystępując do OT Crew, otrzymujesz następujące profity:

 • darmowa akredytacja festiwalowa – nie musisz kupować biletu,
 • pakiet socjalny – posiłki, napoje, przekąski,
 • specjalny identyfikator,
 • ubezpieczenie NNW,
 • wyróżniające koszulki dla obsługi (bez NPC!).

czego oczekujemy?

Zaangażowanie – to słowo-klucz, otwierające drzwi do naszej wspólnej pracy przy OldTown. Jak w każdym wolontariacie, liczymy, że otrzymamy od Ciebie realną pomoc – oczywiście na miarę Twoich możliwości i w ramach tego, na co się wcześniej umówimy.

Kiedy przyjeżdżasz na OldTown Festival w charakterze wolontariusza, oczekujemy, że:

 • poświęcisz część swojego czasu w trakcie gry – nie chcemy, żeby coś Cię ominęło, ale pamiętaj, że część zadań, które Ci zlecimy, będzie do wykonania w trakcie larpa,
 • odpowiedzialnie podejdziesz do powierzonych Ci zadań,
 • przed przyjazdem zapoznasz się z Regulaminem imprezy.

pierwszy raz na oldtown?

Spokojnie, wypełnienie formularza nie jest zobowiązujące. Skonstruowaliśmy go w ten sposób, by pozostawić Ci możliwość wyboru – możesz zgłosić się do Schron-Budu od razu lub najpierw skonsultować się z koordynatorem kadr, która odpowie na pytania i doradzi odpowiednią dla Ciebie sekcję.

POKAŻ NAM TWOJE SUPERMOCE!

Info Punkt / Schron 801

Do Twoich zadań będzie należała obsługa uczestników w punkcie informacyjnym, czyli udzielanie odpowiedzi na pytania i przeprowadzanie niektórych procedur larpowych. Zajmiesz się akredytacją larpową uczestników (np. broń bezpieczna, repliki Air Soft Gun) oraz ich dokumentacją (umowy, oświadczenia). Wymagamy znajomości języka angielskiego na poziomie komunikatywnym.

Obsługa imprezy / Trashers

OldTown funkcjonuje dzięki rzeszy stojących w jej cieniu ludzi. To cisi bohaterowie, którzy pomogą wnieść piwo do baru, podrzucą papier do toalety albo wyrzucą rano śmieci. Może się wydawać, że to zadania mało istotne, ale osoby, które zdecydują się pomóc nam w ten sposób, są jednymi z najbardziej docenianych pomocników. Chcesz zasilić obsługę? Nie wymagamy od Ciebie niczego więcej niż zaangażowania.

Służby porządkowe

Wolontariackie służby porządkowe odpowiedzialne są przede wszystkim za kontrolę osób wchodzących na teren imprezy w zakresie spełnienia wymogów regulaminowych (w szczególności trzeźwości u kierowców). Nie wymagamy niczego więcej poza zaangażowaniem. Dodatkowym (ale niekoniecznym) atutem będą specjalne uprawnienia (np. pracownika ochrony).

Kuchnia

Jeśli lubisz robić przy garach i umiesz obierać marchewkę, zapraszamy do naszej kuchni. W tym roku pierwszy raz otwieramy możliwość dołączenia do wolontariuszy w roli kuchcika. Nie wymagamy doświadczenia (choć jeśli takie posiadasz, to super!), ale zaangażowania i podstawowych umiejętności kulinarnych. Dla Twojej wygody ustalamy przed imprezą precyzyjny grafik dyżurów na kuchni.

Budowlaniec / Janusz

Janusze to ekipa zajmująca się stawianiem wszelkich konstrukcji na terenie imprezy – od tablic informacyjnych po większe obiekty. Czego wymagamy? Dyspozycyjności przed rozpoczęciem imprezy lub/i po jej zakończeniu, a także podstawowych zdolności manualnych i odpowiedzialności za powierzony sprzęt. Nada się każdy, kto umie trzymać młotek i słuchać – bez względu na płeć. Mamy wiele dziewczyn w szeregach Januszy!

Ratownik

W ekipie medycznej nie może znaleźć się nikt przypadkowy. Przyjmujemy wyłącznie osoby z uprawnieniami ratowniczymi oraz udokumentowanym doświadczeniem w zakresie pierwszej pomocy. Dla Twojej wygody przed imprezą ustalamy precyzyjny grafik dyżurów medycznych.

Kierowca

Kierowcy to nieocenione wsparcie logistyki miasta. Podczas trwania imprezy potrzebujemy ludzi, którzy będą gotowi siąść za kierownicą w różnych celach np. przewieźć NPCów na miejsce zdarzenia lub pojechać do miasta po zakupy. Przed imprezą ustalamy grafik dyżurów. Wymagamy prawa jazdy oraz abstynencji na czas 12h przed zmianą oraz w jej trakcie.

Barman

Jeżeli jesteś kontaktowy i lubisz poznawać nowych ludzi to idealna fucha dla Ciebie. Nie wymagamy, abyś był zawodowym polewaczem piwa, ale jeśli masz na to papiery lub/i możesz się pochwalić doświadczeniem, to świetnie. Przyjmujemy osoby dynamiczne, operatywne i pełne inicjatywy. Przed imprezą ustalamy grafik dyżurów za barem.

NPC CORPS

Dołączając do NPC Corps, otrzymasz ciekawe zadanie – wcielisz się w jedną lub kilka postaci niezależnych, będących integralną częścią fabuły. Możesz na przykład zostać raidersem albo miłą staruszką, którą gracze będą oprowadzali po swoich obozach. Czego wymagamy? Znajomości języka angielskiego na poziomie minimalnym oraz współpracy przy przygotowaniu stroju.

A teraz weź głęboki oddech...

Klikając przycisk poniżej, znajdziesz się na stronie formularza, który pomoże nam się trochę poznać. Pamiętaj – to jeszcze żadne zobowiązanie. Odpowiadając na kilka pytań nic nie tracisz… To co, zaczynamy?

A teraz weź głęboki oddech...

Klikając przycisk poniżej, znajdziesz się na stronie formularza, który pomoże nam się trochę poznać. Pamiętaj – to jeszcze żadne zobowiązanie. Odpowiadając na kilka pytań nic nie tracisz… To co, zaczynamy?

Przewiń do góry