Jak dostać się do zupełnie innego świata, pozostając w Polsce, a konkretnie – w Stargardzie? Jadąc do OldTown, oczywiście! Świat w 2119 roku, po globalnej zagładzie, w tym roku po raz pierwszy będzie mógł zwiedzić każdy, kto kiedykolwiek był go ciekaw! Impreza Weekend w OldTown odbędzie się w dniach 20-21 lipca na opuszczonym Lotnisku Kluczewo.

Ponoć świat, jaki znamy, ma skończyć się przed rokiem 2050… My już od 2004 wyobrażamy sobie, co będzie dalej! OldTown kreuje rzeczywistość po stworzonej przez ludzkość apokalipsie, przenosząc nas o sto lat w przyszłość. Nie jest to jednak tylko pozbawiony nadziei, dramatyczny świat… Pośród wszystkich niebezpieczeństw, naprzeciw przeciwnościom losu, rozwijają się w nim ostoje cywilizacji, tętniące życiem. Muzyka, tańce, pokazy, sport, sztuka. Tak jak wszyscy ludzie – ci w XXII wieku też uwielbiają zabawę!

W miasteczku OldTown czeka na Was wiele atrakcji. Postapokaliptyczna Arena stanie się wybiegiem dla modelek na pokazie organizowanym przez konglomerat artystyczny Wasted Couture. Będzie też można podziwiać pokazy tańca ognia stargardzkiej grupy Fire Arrow. Dla tych o mocnych nerwach czeka gala wrestlingu polskiej federacji KPW – pełne adrenaliny show, jakiego nie zobaczycie nigdzie indziej! Swoją celność będzie można sprawdzić na strzelnicy ASG. Kuźnia Kalcifer poprowadzi pokazy kowalstwa artystycznego na żywo. Nie zabraknie też tego, co OldTownowicze kochają najbardziej – imprezy w sobotnią noc, aż do ostatniego tancerza na parkiecie.

Festiwal odróżnia się od wszystkich innych monumentalną scenografią, imponującymi budowlami i pojazdami przerobionymi w postapokaliptycznym stylu. Wszyscy animatorzy będą odziani w swoje stroje rodem z Mad Maxa. Uczestników również zachęcamy do przebierania się – nie jest to oczywiście wymagane, ale przebranie pozwoli Wam lepiej wsiąknąć w nasz klimat i zabrać ze sobą piękniejsze zdjęcia! Na miejscu będzie też możliwość samodzielnego przerabiania ubrań na warsztatach z craftingu, czyli sztuki artystycznego postarzania odzieży.

Festiwal objęty jest patronatem Prezydenta Miasta Stargard. Prezydent Rafał Zając już w poprzednich latach odwiedzał OldTown, nie wahał się nawet przebrać w kostiumy z naszego magazynu. Strategicznym sponsorem wydarzenia jest spółka MPGK Stargard, która od wielu lat wspiera nasze działania i pozwala nam na organizację imprezy w tak odległym od cywilizacji miejscu.

Weekend w OldTown to wyjątkowa alternatywa dla leniwej soboty i niedzieli nad morzem czy jeziorem. Unikatowe miejsce, pojawiające się tylko raz w roku, zapewni rozrywkę osobom w każdym wieku, nawet jeśli nigdy wcześniej nie słyszeli o postapokalipsie. Wystarczy przyjechać na miejsce i kupić bilet!

Na terenie imprezy będą dostępne:

  • Arena OldTown stanowiąca scenę do niezwykłych wydarzeń!
  • Bar HOME – ostatni bar po końcu świata w którym można dostać zimne piwo z Browaru Stargard i inne napoje
  • Atomic Cafe oferujące kawa mrożona, herbaty, lemoniady i szejki
  • Strefa foodtruck z jedzeniem z całego świata
  • Strefa handlowa z rękodziełem i modą
  • Na terenie całego miasteczka rozstawione są też miejsca z dodatkowymi atrakcjami: strzelnica ASG, ścianki fotograficzne, warsztaty z możliwością wykonywania własnych strojów, biżuterii, animacje dla najmłodszych;
  • W cenie biletu jest też możliwość obozowania na polu namiotowym, doświetlonym, wyposażonym w polowe sanitariaty i prysznice!

PROGRAM:

Program Weekendu w OldTown do pobrania tutaj!

REGULAMIN:

Uczestnicy Weekendu w OldTown, kupując bilet, zobowiązują się do przestrzegania Regulaminu Imprezy.

DLA RODZICÓW:

Nie bójcie się zabrać ze sobą Waszych pociech! Zapewniamy, że na Weekendzie w OldTown znajdzie się dla nich mnóstwo atrakcji.

DLA ARTYSTÓW:

Tworzysz rękodzieło? Grasz w zespole? Śpiewasz, tańczysz, tresujesz mutanty? Napisz na contact@oldtownfestival.net. Weekend w OldTown to miejsce, gdzie może się zaprezentować każdy, nawet najdziwniejszy talent! Zachęcamy szczególnie – ale nie tylko! – artystów działających w stylu postapo!

DLA OLDTOWNOWICZÓW:

Akredytacja Uczestnika OldTown Larp 2019 upoważnia do darmowego udziału w Wydarzeniu! Wszystkich OldTownowiczów zachęcamy do spędzenia z nami Weekendu i przedłużenia sobie wakacji w klimacie postapo.

Dorośli: 35zł

Dzieci: 15zł

Akredytacja na Weekend w OldTown będzie do nabycia na wejściu, na bramce.

Akerdytację można kupić również wcześniej, za pośrednictwem sklepu #OTShop. lub na stronie bilety.fm.

Przy wejściu na teren każdy Uczestnik otrzyma opaskę, którą musi zachować do końca swojego pobytu na terenie Festiwalu.

Lotnisko Kluczewo

Pobierz mapkę festiwalu klikając tu!


Na Weekend w OldTown będzie można przyjechać specjalnym autobusem – jego harmonogram udostępniamy poniżej.

Można również dostać się do nas własnym samochodem. Ze względu na przebudowę Lotniska, można jedynie skorzystać z trasy przez Warnice. Na miejscu do Waszej dyspozycji będzie wyznaczony, oświetlony parking

Sobota, 20 lipca – od godziny 11:00, do białego rana!
Niedziela, 21 lipca – od godziny 11:00, do godziny 16:00

Dołącz do wydarzenia!

Do zobaczenia na Weekendzie w OldTown!

Zobacz jak OldTown wygląda w czasie larpa!