Azyl

Frakcje

Azyl to frakcja, która zrzesza mutanty zamieszkujące część Stołecznego Krateru, a w szczególności Wołomin. Pierwotnie zajmująca się scavengingiem, po postawieniu na nogi reaktora atomowego ze Świerku, osiadła wokół nowego źródła energii. Włączenie nieosłoniętej ołowiem “Marii” przemieniło wielu Azylantów w ghoule, nie są to jednak jedyne mutanty zamieszkujące Stołeczny Krater. Pan Przemian za pomocą mutagenu zmienia kolejnych ludzi w mniej lub bardziej odmienne istoty, które znajdują swój nowy dom w społeczności mutantów z Azylu.
 
Szorstkie, brutalne, bezkompromisowe mutanty z Azylu wraz z MiRami oraz Paleciarzami wykroiły sobie kawałek OldTown na praktycznie własność I od tamtej pory frakcje, które nie do końca były w stanie pogodzić się z rządami Rady Miasta I CADu, zaczęły odnajdywać swoje nowe miejsce na Czeskiej. Ulica dla reszty miasta stała się synonimem bezprawia, rozbojów oraz przestępstw wszelakiej maści. Jednakże pod tą maską skrywa się jej mniej znane oblicze – wspólnoty gdzie wyrzutkowie, odszczepieńcy oraz mutanty z Azylu pod hasłami braterstwa oraz równości stoją ramię w ramię, sprzeciwiając się byciu ponownie poniżanym i ignorowanym.
 
Azylanci byli wielokrotnie zamieszani w różnorakie przestępstwa – od prostych kradzieży po zabójstwa włącznie, dlatego też są w ciągłym konflikcie z CADem, z którym to często ścierają się w zamieszkach, zdolnych objąć czasem I pół miasta. Jednak od 2117 roku Czeska sama stanowi prawo we własnej dzielnicy, więc utarczki z policją nie są już tak częste, a i same mutanty stały się spokojniejsze I bardziej powściągliwe, gdyż muszą troszczyć się o dobrobyt ulicy oraz jej mieszkańców.