Alkochemicy

Frakcje
Atomowa pożoga pochłonęła wiele – ale nie recepturę na najlepszy etanol pod słońcem. Alkochemicy znaleźli i wypełnili niszę – „chemia i alkohol” to pierwsze co przyjdzie Ci do głowy gdy o nich usłyszysz.

 

Alkochemicy pochodzą z Postnania, dawniej półmilionowego ośrodka miejskiego, centrum handlu i przemysłu, a obecnie morza ruin. To tam wszystko się zaczęło na początku XXII wieku – począwszy od małej destylarni i skromnej karawany, aż do prężnie funkcjonującej frakcji handlowo-wytwórczej. Gdy w 2112 Taksiarze, dotychczasowi hegemoni Postnania, opuścili miasto, Alkochemicy przejęli ich rolę. Od tego czasu gwałtownie rozbudowują swoją główną siedzibę i kontakty handlowe z innymi osiedlami w promieniu kilkuset kilometrów.

 

Do OldTown trafili w 2111, a początki były trudne – mały stragan i stosunkowo wąski asortyment. Jakość, nie ilość. A jednak – już po trzech latach, w 2114 zdecydowali się otworzyć stałą placówkę z barem i sklepem. Aktualnie, mając najlepiej wyposażone laboratoria, są potentatem w dziedzinie chemii i farmacji. Alkochemicy stali się również częścią Rady Miasta, później nawet goszcząc radnych w swojej siedzibie. Mieli wpływ na losy miasteczka, wspomagając je swoją wiedzą, umiejętnościami i – niejednokrotnie – majątkiem. Budowali jedność i bogactwo OldTown. Jednak po konflikcie z Zakonem Świętego Płomienia i jego poplecznikami w 2116 roku uznali, że czas zainwestować również w inne przedsięwzięcia. Mając już rozbudowane zaplecze i zgromadzone zasoby, zdecydowali o rozszerzeniu wachlarza usług o rekreację i turystykę. Od 2116 roku organizują pod koniec sezonu letniego turnus wypoczynkowy – Łyżkon.

 

W 2117 Alkochemicy wracają do swojej stałej placówki w OldTown, której personel został zredukowany na czas pomiędzy Porami Przybyszów. I choć są otwarci na współpracę, to nie spodziewajcie się po nich takiej dozy altruizmu, do której przywykliście przez ostatnie lata.