Dla mediów

patroni , press pack i akredytacje medialne

OldTown Larp jest wydarzeniem, do którego ciężko porównać cokolwiek na polskiej mapie eventów. Jego Uczestnicy przenoszą się o sto lat do przodu, do świata fantastyki postapokaliptycznej, znanej z filmów Mad Max, książek w uniwersum Metro 2033, czy serii gier Fallout. Przez 4 doby miasteczko OldTown jest niezwykłej gry fabularnej osadzonej w rzeczywistości świata zniszczonego przez wojnę nuklearną. Taki rodzaj gry nazywa się larpem (ang. live action role-playing) i zyskuje coraz większą popularność zarówno w Polsce jak i na świecie.

Każdy uczestnik wciela się w wymyśloną i przygotowaną przez siebie postać. Jego wybory i działania mają wpływ na otaczający go świat – to jak potoczą się losy postaci, drużyny, a także całej wioski zależy od jego decyzji. Gracz często staje przed trudnymi wyborami moralnymi: postąpić szlachetnie i narażać swoje życie, czy łatwo się wzbogacić, ale wystawić innych na pewną śmierć.

Fabuła larpa ciągnie się nieprzerwanie od 2005 roku i tworzy sagę. Świat OldTown ma własną ekonomię i gospodarkę, a także legendy opowiadane przy ogniskach. Nowi gracze wkraczają do funkcjonującego już społeczeństwa – tu każdy żyje swoim życiem, ma przyjaciół i wrogów.

Miejscem akcji jest opuszczone lotnisko w Kluczewie (obok Stargardu, woj. zachodniopomorskie). Świat gry to specjalnie przygotowane miasteczko – OldTown – składające się z opuszczonych hangarów lotniczych, ruin budynków oraz zarośniętych trawą pasów startowych. Jego okolice są pełne lasów, pól i opuszczonych budynków. Zaangażowanie Uczestników widać w konstruowanych przez nich budowlach, w pojazdach niczym z filmu Mad Max, które przywożą na imprezę, oraz w niesamowitych, różnorodnych kostiumach, które odzwierciedlają kreowane przez nich postaci. Tereny poza miasteczkiem – tajemnicze Pustkowie – wzywa ku przygodzie, gdzie podczas polowań, walk i napadów serca graczy mogą napełnić się prawdziwą adrenaliną. Warto jednak ryzykować, bo podczas takich wypadów można znaleźć cenne surowce i skarby.

Dzień po oficjalnym zakończeniu Larpa rozpoczyna się Weekend w OldTown. Dla Uczestników Larpa jest to forma afterparty, w ramach którego mogą spędzić razem jeszcze kilka dni, już poza swoimi rolami ze świata gry. Przede wszystkim jednak celem Weekendu jest otwarcie naszego niesamowitego postapokaliptycznego miasteczka OldTown dla wszystkich zaintrygowanych nim osób. Bez ograniczenia wiekowego (w Larpie można wziąć udział tylko mając ukończone 18 lat), bez konieczności przebierania się, poznawania wieloletniej fabuły gry czy odgrywania postaci – każdy chętny może przenieść się do świata po apokalipsie.

Zapraszamy do przyjazdu na nasze Wydarzenie radia, telewizje, portale internetowe i prasę. Zainteresowanych przedstawicieli Mediów zapraszamy również do obejmowania naszych wydarzeń swoim patronatem. Do dyspozycji pozostaje rzecznik prasowy Wydarzenia, Jakub Gibowski (promo@oldtownfestival.net; 609 529 258).

Patroni medialni