OldTown Festival 2016 rozpoczęty – relacja z I dnia festiwalu

 

Rozpoczyna się kolejna edycja OldTown Festival, największego w Polsce zlotu miłośników fantastyki w klimatach postapokalipsy. Na lotnisko w Kluczewie pod Stargardem zjechało ponad 800 osób, z czego ponad 140 obcokrajowców.

Od ponad tygodnia trwa budowa postapokaliptycznego miasta. Najwytrwalsi budują swoje siedziby wiele dni dni. – Trzy dni budowaliśmy naszą bazę – wielki stalowy fort. Praca była skomplikowana, ale prowadzimy firmę budowlaną, więc mamy w tym duże doświadczenie. – mówią TanSid i Gapa z frakcji S.T.A.L.K.E.R H.A.Z.A.R.D. Jak przystało na ludzi biznesu, w środku planujemy otworzyć kasyno – dodaje TanSid.

Pierwszy dzień to wprowadzenia do larpa – wielkiej gry fabularnej. Uczestnicy zdobywają wiedzę o świecie, w którym toczyć się będzie akcja. Warsztaty podzielone zostały na trzy bloki – zasady gry, charakteryzacja i sztuka przetrwania. W pierwszym segmencie uczestnicy poznali reguły panujące w grze: jak zdobywa się specjalne umiejętności, jak bezpiecznie poruszać się po terenie, czy też jak udzielać pierwszej pomocy. Drugi blok to zajęcia z charakteryzacji, produkcji strojów i gry aktorskiej. Prawie wszyscy, którzy przyjeżdżają na OldTown, mają już przygotowane stroje. Na dzisiejszych zajęciach staraliśmy się je ulepszyć. Czasem ozdabialiśmy je łańcuchami, a czasem celowo niszczyliśmy. Wszystko po to, żeby wyglądały jak najbardziej postapokaliptycznie – mówi Viola Sychowska z kolektywu Wasted Couture, prowadząca warsztaty z tworzenia strojów. Ostatnie warsztaty to typowa sztuka survivalu – jak przetrwać w nieprzyjaznym świecie. Zajęcia prowadzili specjaliści z grupy Preppers Poland.

Poniedziałkowy wieczór to czas postapokaliptycznej sztuki. Wernisaż prac Mateusza Twardocha i performance Piotra Charytoniuka przyciągnęły wielu, którzy pomimo zagłady, pozostali wrażliwi na piękno – mówi Adam Waliszewski, organizator festiwalu. Po wystawie OldTown Festival 2016 został oficjalnie otwarty. W tym roku przygotowaliśmy wiele atrakcji. Największy w Polsce larp, koncerty, walki bokserskie, fireshow. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy będą zadowoleni – dodaje Waliszewski.

 

fot. Katarzyna Kónikowska

You may also like