“Czym jest NPC na larpie?

Przed Wami otwiera się niesamowita okazja wstąpienia do NPC Corps. Pytacie cóż to takiego?
NPC Corps to grupa osób które dzięki swoim talentom i oddaniu sprawie, ożywiają zarówno OldTown, jak i dzikie Pustkowia.
Członkowie korpusu wcielają się w najróżniejsze postacie, od zwykłych raidersów czy mutantów zaczynając, przez kupców i informatorów przechodząc, a na krezusach Pustkowi kończąc. Każdego dnia z rana spotykamy się by omówić działania, a grupa koordynatorów zwanych Majstrami dba o sprawne działanie każdej akcji.
Brzmi interesująco, ale na początku chcielibyście się zaangażować w mniejszym wymiarze? Zero problemu.
Załóżmy, że chcecie odpocząć od grania swoją postacią – może męczy Was ciągłe umieranie w ciepłym brudzie, może kumple poszli gdzieś bez Was, a być może tak naprawdę nie macie wyboru, bo Wasza postać właśnie umarła. Zgłaszacie się wtedy do nas, my bierzemy Was pod nasze opiekuńcze skrzydła, dobieramy dla Was najodpowiedniejszą rolę i voila – wracacie do akcji jako ktoś zupełnie inny. Mamy nadzieję, że po takiej przygodzie spodoba Wam się na tyle mocno, że zostaniecie na dłużej ;D

NPC na larpie Oldtown to osoba odgrywająca postacie poboczne, wspomagające ciągłość fabuły, antagoniści i statyści. Celem NPC jest wprowadzenie iluzji żywego postapokaliptycznego świata, podnosząc jakość zabawy graczom swymi działaniami.

 

wypełnij formularz złoszeniowy

Masz pytania? Napisz do nas: npc@oldtownfestival.net

Jak działa NPC?

Postać NPC zostaje przydzielona przez organizatorów fabularnych, wszak oni najlepiej wiedzą gdzie i jakie postacie najbardziej się przydadzą. Postać NPC dostaje instrukcje co do swych zachowań, celów oraz czasem stylu rozgrywki. Takowe instrukcje różnią się od siebie diametralnie, NPC odgrywający bandytę otrzyma mniej skomplikowane wytyczne niż postać unikatowa będąca jednym z napędów fabuły larpa. Następnie gracz NPC „wchodzi” w świat gry i kierując się wytycznymi odgrywa postać jak normalny gracz, nie wychodząc poza ramy narzucone mu przez organizatorów.

Struktura NPC na OT

Struktura ta składa się z paru elementów.

Majster NPC (8-10os)
Jest to osoba koordynująca działania innych graczy NPC, będąca w stałym kontakcie z organizatorami fabuły. Od jej poczynań zależą działania owych małych grup, zbieranie ich w wyznaczonych godzinach . Rola bardzo ważna, odpowiedzialna i nie ukrywajmy, upierdliwa.

Postacie prowadzące Quest Line (3-4os).

Gracze NPC piastujący tą role to osoby mające bardzo ważne role na swych barkach. Szeroko rozpisane postacie, z dużym marginesem działania spontanicznego. Postaci te mają bardzo duży wpływ na fabułę larpa, wskutek czego odgrywane są przez najlepszych z możliwych graczy NPC.

Postacie poboczne – np. większa część Ramatu, straż miejska

Postacie poboczne na tyle ważne, że wytyczono im większą możliwość działań oraz szerzej rozpisane historie. Jednak mają na tyle mniejszy wpływ na główną oś fabuły, że nie jest to rola aż tak mocno obciążająca. Zazwyczaj odpowiadają przed Majstrami NPC.

Małe role improwizowane

Postać NPC w stylu „fast spawn”. Gdy gra potrzebuje pojawienia się w danym miejscu danej postaci, wtedy Ci gracze wchodzą do akcji. Zazwyczaj nie są to role bardzo wymagające, aczkolwiek czasami zdarzyć się może, że bardzo epizodyczna z pozoru rola, może mieć duży wpływ na grę i dalsze poczynania graczy.

Role masowe

Role masowe to postacie ze szkieletową otoczką fabularną i celami. Są to dla przykładu wszelkiej maśći mutanci, potwory, raidersi etc.”

wypełnij formularz złoszeniowy

Masz pytania? Napisz do nas: npc@oldtownfestival.net