Apokalipsa. Tu i teraz.

Przenieś się sto lat w przyszłość do świata zniszczonego wojną atomową, w którym małe miasteczko walczy o przetrwanie. Pomóż w odbudowie cywilizacji na zgliszczach ludzkości!

Larp to rodzaj improwizowanego teatru, gdzie każdy uczestnik jest jednocześnie aktorem, reżyserem, charakteryzatorem i scenarzystą.

OldTown to cztery dni gry terenowej, w której bierze udział kilkaset osób. Akcja dzieje się w postapokaliptycznym miasteczku, z własną historią, tożsamością i funkcjonującą ekonomią, którego stajesz się częścią.

W tej opowieści każdy jest głównym bohaterem, każdy może zapisać się na kartach historii miasteczka, każdy może odmienić opowieść o przyszłości. Masz szansę zostać bohaterem pustkowi, skorzystasz?

Dlaczego OldTown jest wyjątkowe?

Całe miasteczko dla Ciebie, cała społeczność wokół Ciebie. To historia, która odnajdzie w Tobie prawdziwego aktora, niezależnie czy jesteś nowicjuszem, czy weteranem larpów.

Lokalizacja OldTown na opuszczonym lotnisku, otoczonym jedynie polami, betonem i skwarem słońca, stwarza niepowtarzalne możliwości. Miasteczko rośnie w oczach wraz z obozami, stoiskami, barem i areną.

Dlatego tutaj możesz stać się absolutnie dowolną postacią i możliwości są nieograniczone: od żołnierza, strażnika, dzikusa, czy dilera, po barmana, handlarza, medyka czy żebraka. To od Ciebie zależy, jaką historię przeżyjesz.

Historia i fabuła na OldTown są wielowątkowe i wielowarstwowe, tworzone zarówno przez organizatorów, jak i samych graczy. Tutaj każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie i podążać za wydarzeniami na swój własny sposób.

Stwórz siebie na nowo

Wojownik pustkowi? Handlarz z odległych krain? Bandyta na motocyklu? Czy lekarz wart swej wagi w złocie? Zagraj postać, o jakiej marzysz! Masz nieograniczoną moc w kreacji postaci!

Larp na OldTown jest wyjątkowy. Każdy uczestnik ma dowolność wyboru swojej postaci, jej zawodu, charakteru, osobowości i historii. Każdy ma prawo wymyślić sobie marzenia swojej postaci i spełniać je w ramach oferowanej przez OldTown gry.

A jeśli nie masz specjalnego pomysłu na swoją postać, zawsze może po prostu “popłynąć” z główną fabułą larpa i dać się ponieść wydarzeniom dziejącym się wokół Ciebie. Obiecujemy, że będzie się działo!

Każdy gracz jest zobowiązany do ubrania się w klimatyczny kostium, dzięki czemu całe miasteczko wygląda autentycznie i niepowtarzalnie. Wyobraź to sobie, kiedy kilkaset osób i ich otoczenie wygląda jak z postapokaliptycznego świata!

Razem czy przeciwko?

Dołącz do jednej z istniejących na OldTown frakcji i przywdziej jej barwy. Żyj zgodnie z zasadami jej członków. Bądź częścią rodziny, plemienia lub garnizonu. Poczuj przynależność.

Na OldTown funkcjonują dziesiątki frakcji, od czysto militarnych jak Brotherhood of Beer, przez handlowe jak Flying Caravans, aż po religijny Zakon Świętego Płomienia.

Masz możliwość dołączenia do frakcji, która przypadnie ci do gustu. A jest w czym wybierać. Frakcje mają swoje regulaminy, style ubioru i cele. Z jednymi grupami tworzą sojusze, a z innymi prowadzą wojny, zarówno jawne, jak i ukryte. Wiele pozostaje polskojęzycznych, jednak dołączenie do frakcji, do której należą głównie gracze z zagranicy, umożliwia przeżycie ciekawego doświadczenia kulturowego i przy okazji skorzystanie z okazji do podszkolenia języka.

Dołączanie do frakcji nie jest jednak obowiązkiem i wielu uczestników decyduje się na pozostanie samodzielnymi obywatelami OldTown. Zostają wolnymi strzelcami bądź trzymają się w nieformalnej, przyjacielskiej grupie.

Światła. Kamera. Akcja.

Wyobrażałeś sobie kiedyś, jak samotnie pokonujesz armię zombie, wyskakujesz z czwartego piętra do swojej fury i odjeżdżasz w błyskach wybuchów? Tutaj nie musisz sobie wyobrażać.

OldTown to festiwal, który stawia na adrenalinę i nagromadzenie wydarzeń, akcji i rekwizytów. Bitwy, strzelaniny, pościgi samochodowe, polowanie na mutanty, ryk motorów i pirotechnika.

Nie znamy litości – akcja dzieje się przez całą dobę. Możesz być pewien, że w środku nocy coś się wydarzy. Czeka Cię nagła mobilizacja, błysk stroboskopów i reflektorów bądź niespodziewany atak mutantów.

To wszystko sprawia, że poczujesz się jak w najlepszym filmie rodem z Hollywood, wypełnionym akcją i efektami specjalnymi. Tylko że to Ty jesteś bohaterem, na którym skupia się kamera.

Opuszczone lotnisko

Rozległy, otwarty teren na opuszczonym lotnisku w Stargardzie pozwala zapomnieć o rzeczywistym świecie. Poczuj swobodę tej ogromnej przestrzeni, gdzie betonowe pasy startowe i stare, rozpadające się budynki otacza jedynie piach, pola i kępy drzew.

Współczesna cywilizacja tam nie zagląda, dostawcy prądu nie wiedzą o istnieniu tego miejsca. Tu nie ma obserwatorów z zewnątrz. Cały teren lotniska, od popękanych pasów startowych po opuszczone bunkry, jest dostępny do eksploracji.

Podczas larpa nierzadko zdarzy Ci się przemierzać spalone słońcem okolice, gdyż organizatorzy nie ograniczają zabawy jedynie do samego miasteczka – przecież na pustkowiach może się tyle wydarzyć!

Pierwszy raz na larpie?

Nie jesteś wytrawnym graczem? Nie masz ultra-wypasionego stroju ani repliki ASG? Może po prostu chcesz się rozwalić czasem na leżaku? To nie problem. Będziesz się dobrze bawić.

Na OldTown mile widziany jest każdy, kto szuka dobrej zabawy w doborowym towarzystwie. Organizatorzy przygotowują warsztaty przedlarpowe oraz szczegółowo wyjaśniają mechanikę. Są do Twojej dyspozycji przez cały czas trwania larpa.

I nie martw się! Żeby dobrze się bawić na larpie, wcale nie potrzebujesz repliki ASG ani otulinowej broni. W końcu nie każdy musi być Mad Maxem. W fabule larpa jest miejsce na wiele profesji, a jedynym ograniczeniem jest twoja wyobraźnia.

Jeśli zmęczyło Cię ciągłe wykonywanie zadań, intrygi czy eksploracja, zawsze możesz się zrelaksować w barze bądź przy grillu. Właściwie to znamy takich, co właśnie tam spędzają całego larpa. Nie ma się co bać, będzie dobrze. Zawsze jest.