OldTown Festival

OLDTOWN W PRAKTYCE

ABC informacji o Festiwalu

 • Impreza 18+ – Każdy uczestnik Festiwalu w dniu rozpoczęcia imprezy musi mieć ukończone 18 lat. Od tej reguły nie ma żadnych wyjątków.
 • Nocleg – do dyspozycji uczestników są pola namiotowe otaczające główny teren gry (miasteczko OldTown). Namioty nie muszą spełniać postapokaliptycznych standardów wizualnych – na polu campingowym możesz rozbić dowolnie wyglądający namiot. Jeśli natomiast zależy Ci na spaniu na terenie gry, zbuduj sobie schronienie, które wygląda klimatycznie i współtworzy scenografię larpa – możesz na przykład ucharakteryzować swój namiot na rozlatujący się szałas.
 • Wyżywienie – w Strefie Gastro będziesz mieć spory wybór: od Food Trucków po klimatyczne jadłodajnie. Jeśli wolisz żywić się we własnym zakresie, najbliższy market spożywczy znajduje się ok. 4 km od pola namiotowego. Pamiętaj, że Twoim źródłem gorącej wody (ciepłe napoje, zupki ekspresowe, itp.) najprawdopodobniej będzie przywieziona przez Ciebie (lub Twoją ekipę) mała kuchenka turystyczna. Ze względu na ograniczenia w poborze mocy, na terenie OldTown nie ma możliwości używania czajników elektrycznych.
 • Warunki sanitarne – na terenie Festiwalu funkcjonują prysznice polowe oraz kabiny typu toi-toi. Uczestnicy mają dostęp do wody przywożonej w cysternie (beczkowozie) i wyposażonej w krany.
 • Bezpieczeństwo – teren imprezy jest chroniony przez wolontariuszy oraz… [dopisać nie jestem kompetentny]… Ze względu na prowadzone podczas gry strzelanki Air Soft Gun, wychodząc z miasta konieczne jest noszenie gogli. Zabierz też odblaskową kamizelkę. Bądź przygotowany, że ktoś może Cię postrzelić kulką – teren poza miasteczkiem OldTown to strefa ASG!  Więcej na ten temat przeczytasz w Mechanice i Regulaminie.
 • Dostęp do prądu – w każdej z Dzielnic prąd jest dystrybuowany przez Koordynatora Dzielnicy, zgodnie z ustaleniami z Działem Budowlanym OldtTown. W strefach publicznych znajdują się punkty ładowania telefonów. Czy wspominaliśmy już, że Twój czajnik elektryczny zostaje w domu? 😉
 • Ubranie – teren Festiwalu to dawne lotnisko wojskowe, a więc mieszkasz w miejscu, gdzie jest sporo betonu, gruzu, krzaków i leśnych zarośli. Weź dobre buty. Coś przeciwdeszczowego. Coś przeciw-upałowego. I coś ciepłego, bo noce na Lotnisku bywają zimne. Nie jesteśmy Twoją matką, żeby robić tu szczegółową listę, ale serio, przed wyjazdem przemyśl trzy razy rzeczy do zabrania.
 • Alkohol – na terenie festiwalu funkcjonują bary, w których ceny są raczej umiarkowane. Jeśli wolisz, możesz oczywiście mieć własny alkohol. Będąc na zakupach pamiętaj jednak, że czasami musisz też coś zjeść 😉
 • Hałas – każdy, kto był kiedyś na Przystanku Woodstock, wie, że nic tak dobrze nie koi do snu w namiocie, jak dźwięki dobiegające z solidnego nagłośnienia. Co prawda nie generujemy nawet 10% tych decybeli co Woodstok, ale zwykle bawimy się do rana. No, prawie do rana.

Strefa OT CAMP

To wyodrębniony i nieobjęty grą obszar na terenie wydarzenia OldTown 2021. Miejsce, które ma zapewnić komfort i wypoczynek uczestnikom korzystającym z dodatkowej oferty noclegowej. W skład OT CAMP wchodzą:

 • oświetlona przestrzeń campingowa,
 • osobne sanitariaty w postaci pryszniców polowych i toalet przenośnych,
 • duży, regularnie opróżniany kontener na odpady. 

Do strefy OT CAMP mają wstęp osoby posiadające odpowiednie oznaczenie na identyfikatorze, w tym:

 • Uczestnicy wynajmujący przyczepy
 • Mieszkańcy osiedla Denisów 
 • Członkowie #OTCrew

Strefa działa w dniach: 00-00 lipca

Jak dojechać?

OldTown Festival ma miejsce na rozległym terenie opuszczonego lotniska w Kluczewie na peryferiach Stargardu (woj. zachodniopomorskie), w niezwykłym miejscu z dala od cywilizacji.

Jak dojechać na OldTown samochodem?

Wystarczy podać współrzędne na swoim Pip-Boy 53.264934, 14.969466 lub wbić ulicę Tańskiego w Stargardzie, a potem – od miejsca, w którym kończy się cywilizacja – podążać za przygotowanymi przez nas drogowskazami.

Jak dojechać do OldTown komunikacją publiczną?

Najpierw dojedź do Stargardu:
a) POCIĄGIEM – większość tras kolejowych z centralnej i południowej Polski przebiega przez Stargard; poza tym do Stargardu można szybko dojechać pociągiem ze Szczecina (kursuje mniej więcej co 15 minut)
b) SAMOLOTEM – najbliższe lotniska są w Berlinie (150km), Poznaniu (180km) lub Szczecinie Goleniów (40km). Z Berlina do Szczecina łatwo dostać się Polskim Busem, z Goleniowa najłatwiej będzie pociągiem. W Szczecinie należy przesiąść się na pociąg do Stargardu (kursuje co kilkanaście minut). Z Poznania znajdziecie bezpośrednie połączenia kolejowe do Stargardu.

Następnie dojedź ze Stargardu na miejsce imprezy:
a) TAKSÓWKĄ – podajesz kierowcy magiczne hasło “OldTown” i w kwadrans docierasz na miejsce za cenę ok. 30 PLN (tel. 91 578 33 33).
b) KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ – wybierasz autobus miejski 8, 19, 20 lub 28 i jedziesz nim do ostatniego przystanku “Śniadeckiego / Tańskiego”. Potem podążasz za strzałkami na drodze.

Regulamin imprezy

>>> WKLEIĆ TREŚĆ AKTUALNEGO REGULAMINU <<<

Potrzebujesz pomocy? Po to jesteśmy!

Napisz do nas!  😉