Formularz Postaci
 

Formularz, który oddajemy Wam do użytku, jest przede wszystkim narzędziem, które ma Wam ułatwić wzięcie udziału w larpie OldTown w możliwie najprzyjemniejszy i najpełniejszy sposób, nam zaś umożliwić przygotowanie wysokiej jakości rozgrywki. Zdajemy sobie sprawę, że wypełnianie formularzy bywa dla niektórych trudne, dlatego chcielibyśmy w paru słowach wyjaśnić Wam, dlaczego warto to zrobić oraz w jak wykonać to poprawnie, żeby ułatwić nam pracę. Informacje, które dzięki temu uzyskamy, pomogą nam w realizacji larpa nie tylko dla pojedynczego Gracza, ale też konstruowania go jako całości.

Na początek kilka uwag technicznych:
– wypełnienie formularza nie jest obowiązkowe, bez niego też możecie brać udział w larpie
– wysłanie formularza będzie możliwe dopiero po wpisaniu kodu uzyskanego przy zakupie akredytacji
– zgłoszenie zostanie potwierdzone automatycznie wygenerowanym mailem
– odpowiedni Organizator skontaktuje się z Wami dopiero wtedy, kiedy uzna, że Wasze zgłoszenie wymaga dodatkowego kontaktu i omówienia
– zachęcamy do szybszego kupienia akredytacji i wypełnienia formularza, więcej czasu dla nas to większa szansa dla Was na osobisty kontakt z odpowiednim Organizatorem
– w przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o wysłanie maili na adres larp@oldtownfestival.net
– zastrzegamy sobie prawo do popełniania błędów – jesteśmy tylko ludźmi
– wysłanie formularza nie oznacza naszej akceptacji dla wszystkich pomysłów

 

Do czego służą pola Formularza:

1. Dane personalne
Podanie danych personalnych umożliwi nam kontakt z Wami.

2. Kontynuacja postaci
Biorąc Wasze zgłoszenia sporządzamy sobie wykres, dzięki któremu widzimy, ile procentowo jest nowych postaci, a ile kontynuowanych. Taka informacja pozwala nam określić jaki profil prowadzenia fabuły przyjmiemy. Inaczej pisze się questy dla postaci z solidnym wypracowanym zapleczem i historią, a inaczej dla nowych przyjezdnych.

3. Profesja
Zgłoszenie nam posiadanych profesji pozwala określić, jakie ilości substancji i półproduktów musimy wypuścić na rynek, żeby ekonomia była spójna. Daje nam to również narzędzia do kontroli frakcji i ludzi w zakresie zapewnienia im zajęcia i nie dopuszczenia do przesytu profesjonalistów.

4. Przedmioty
Kolejna informacja potrzebna przy planowaniu ekonomii – wiedząc, co gracze posiadają, wiemy, jakich przedmiotów należy wygenerować więcej, a jakich mamy nadmiar. Nie jesteśmy w stanie kontrolować wszystkich przedmiotów i ich położenia w trakcie larpa, więc informacja o tym, kto co posiada na starcie, bardzo ułatwi nam ich namierzanie, a w skrajnych przypadkach wyjątkowych przedmiotów może nawet doprowadzić do zmian w planowanej fabule.

5. Nabyte specjalne zdolności, kontynuowane questy
Jeżeli nie głosicie nam w formularzu, że w wyniku questa nabyliście jakąś zdolność (np. odporność na radiację), to nie będziecie jej mieć. Podczas OldTown prawdopodobnie nie będziemy mieć czasu na rozpatrywanie takich drobnych spraw, więc pewnie się na nie nie zgodzimy. Zgłoszenie nam natomiast questa, w trakcie którego jesteście, daje nam możliwość udzielenia wsparcia w jego realizacji.

6. Historia postaci
Wbrew pozorom jest to najważniejsze pole dla Was. Wstawiając je w formularz naszym celem jest zachęcenie Was do zatrzymania się na chwilę i pomyślenia nad swoją postacią. Skąd pochodzi? Jak się nazywa? Co robi na OldTown? Co ją napędza? Co ją motywuje? Jeżeli zadacie sobie te pytania już na etapie formularza, wejście w postać w czasie larpa będzie dla Was dużo prostsze oraz poprawi jakość gry, nie tylko dla Was, ale też dla wszystkich wokół.

7. Pomysł na questa / event
Jeśli macie jakiś pomysł na questa, zachęcamy, abyście go opisali. Prosimy: przemyślcie go dobrze, zapiszcie, do kogo ma być skierowany, na czym ma się opierać, jak ma się skończyć i co zamierzacie dzięki temu uzyskać, oraz najważniejsze – czy potrzebujecie do tego naszej pomocy. Pamiętajcie, że większość questów (np. wyjście w karawanie) możecie zaplanować i zrealizować bez naszego udziału (do czego gorąco zachęcamy). Tam, gdzie będzie potrzebna nasza pomoc, chętnie jej udzielimy – mamy jednak ograniczoną ilość czasu i energii, więc nie gwarantujemy spełnienia wszystkich próśb. Zachęcamy Was jednocześnie do skupienia się na questach, jakie Wy możecie poprowadzić dla innych – da Wam to dużo satysfakcji.

8.Numer zamówienia, podany przy zakupie akredytacji.
Tylko formularze posiadające poprawny numer zamówienia będą przez nas przeglądane.

Dziękujemy Wam bardzo za współpracę i zapewniamy, że każdy formularz jest przez nas czytany.

Formularz Frakcji  

 

Wypełnić poniższy formularz powinna wyłącznie osoba, która zostanie koordynatorem frakcji tj. osobą, która będzie ściśle współpracować z Organizatorami w sprawach fabularnych frakcji m.in. dostając dodatkowe info oraz zadania. Uznanie za frakcję będzie zależne od spełnienia dwóch podstawowych warunków:

  1. Grupa graczy uznawana za frakcję musi zlecać zadania fabularne innym graczom. Mogą to być albo zadania wymyślone przez frakcję, albo zadania otrzymane od Organizatorów.
  2. Grupa graczy uznawana za frakcję musi posiadać własne obozowisko, spełniające wymagania wizualne postawione przez Organizatorów (wpisujące się w szeroko pojętą konwencję post-apo).

Wysłanie tego formularza do dnia 30 kwietnia 2018 r.  gwarantuje Wam odpowiedź oraz rozmowę z odpowiednim organizatorem.