OldTown to nie tylko larp. To również trwające do rana imprezy. Zobacz, kto w tym roku uniemożliwi Ci sen!

 

WUDEC

WUDEC (Obudzić Sypialnię / Tychy)

Wudec to młody producent muzyki elektronicznej ze Śląska, działający na scenie od 2012 roku. Jest wyjątkowo elastycznym artystą, który poprzez szerokie spektrum gatunków, z których czerpie inspiracje do swoich produkcji, występował w całej Polsce na najróżniejszych imprezach z muzyką techno, psytrance, chillout, rave, eksperymentalną, czy basową – w tym dubstep, dub, trap. Ciężkie do zdefiniowania brzmienie pozwala dopasować mu się do najróżniejszych klimatów (zarówno spokojniejszych, jak i tych bardziej energetycznych), a jego umiejętności i repertuar sprawiają, że może występować o każdej porze (zarówno na początku, w środku, jak i na końcu imprezy), zawsze grając tylko autorski materiał. Zafascynowany brzmieniami przeszłości tworzy całkiem świeży, unikalny dla siebie styl, skacząc tym samym w przyszłość i definiując pojęcie „nowa muzyka”.

Kiedy inni szukają swojego miejsca w dawno wyeksploatowanych zjawiskach, Wudec należy do nowej generacji twórców muzyki elektronicznej, nigdy nie kopiując tego, co już dawno zostało stworzone, za to kreując całkiem nowy ruch i wdrażając nowe praktyki na polskiej scenie. Jest także organizatorem synkretycznego cyklu imprez pod szyldem Projekt: Obudzić Sypialnię, na których spotykają się najróżniejsze brzmienia. Cykl ten był organizowany we Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Rudzie Śląskiej, Tychach i znany jest publiczności z całej Polski, przyciągając na każdą edycję kilkaset osób. Wudec to muzyk emocji, szukający w elektronice sposobu na uzewnętrznienie tego, czego nie da się opisać słowami. Wierzy, że dzięki odpowiednim metodom, można sprawić, że ludzie poczują to, o czym nie da się opowiedzieć, a co jest w środku nas. Dzięki swojej pracy i długoletniemu zaangażowaniu zostaje dostrzeżony przez coraz większe grono dziennikarzy (liczne recenzje jego twórczości na łamach popularnych portali o muzyce elektronicznej), czy promotorów, a liczba jego fanów stale rośnie. Dzięki temu, poza mnóstwem imprez w Polsce, już w tym roku pod koniec lipca, zagra w Turcji na sporym festiwalu Colours of Infinity organizowanym w Izmirze. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, gdyż obok Wudeca, wystąpi wiele wspaniałych artystów z całego świata (m.in. USA, Kanada, Wielka Brytania, Szwecja, Francja, Dubaj, Peru, Izrael, Egipt) reprezentujących znane wytwórnie, takie jak Merkaba Music, Interchill, Solar-Tech Records, Ovnimoon Records, Psybient.org oraz artystów związanych z jedenym z największych festiwali psychodelicznych w Europie – SUN Festival. Pokazuje to, że Wudec jest producentem reprezentującym światowy poziom robiąc coś, czego jeszcze nie było, zatem warto na niego zwrócić uwagę.

Poniżej kilka wybranych utworów:
Son of the Future
Psilocybin
Open Doors
Darkness Is My Drug
There We Are

Lista dotychczasowych wydawnictw:
– „Sleepwalker” (2014)
– „†?‡?†” (2014)
– „History Of Magic Eternal Trees EP” (2015)
– „Open Doors” (2015)
– „Lost in Space of Dreams” (2015)
– „Path” (2015)

EMAIL: hashtagwudec[at]gmail.com
BANDCAMP: www.wudec.bandcamp.com
FACEBOOK: www.facebook.com/wudecofficial
YOUTUBE: www.youtube.com/wudecwudec
SOUNDCLOUD: www.soundcloud.com/wudec

 

Rootshot

ROOTSHOT (Dope Worx, Rave Alarm / Warszawa)

http://www.facebook.com/ROOTSH0T
http://www.mixcloud.com/Rootshot/
Dj, producent wydarzeń, grafik i promotor z Warszawy.
Drum&bass, industrial, hardcore, glitch czy acid – podział nie jest istotny. W jego setach muzyka zmienia się w czystą euforię i ADHD dozowane bezpośrednio do mózgu lub w trip po chillowym mikrokosmosie.
Grał w niezliczonej liczbie klubów i nie mniejszej ilości plenerowych rejwów. Kilkukrotnie zapraszany do występów za granicą (Sztokholm, Berlin, Wilno). Zwycięzca konkursu djskiego na suport Spor.
Grał na jednej scenie z Aphrodite, Dirtyphonics, Zardonic, Current Value, Dope D.O.D., Serial Killaz, Lenzman, Sukh Knight, Radikal Guru, FFF, Forbidden Society, Cooh, I:gor, Chosen Few, Radium, Le bask, Suburbass i wieloma znakomitymi producentami z całej Polski.
Poza aktywnością djską wytrwale wspiera i organizuje klimatyczne serie imprez ujawniające olbrzymi potencjał producentów i djów lokalnej sceny niskich pasm i połamanych beatów.
Coś tam nagrał w internetach, jednak lepiej brzmi na żywo. Gdzie go znaleźć? Podążaj szlakiem bass, step, core.

 

 

 

 

Invoker

 

INVOKER (Kraków)

https://www.mixcloud.com/Invokerealm/

https://soundcloud.com/invokerealm
As Invoker I am a music producer and a DJ, working mainly with psytrance, but also ambient, neurofunk, and more. In psytrance my style oscillates around deep spiritual atmosphere and intense no-breakdown beats. What’s unique about my DJing is that I’m editing almost all songs that I’m playing. It allows me to make climax moments longer, remove breakdowns and more. I’m doing this to make my sets more atmospheric, intense and coherent, allowing to put listeners into a deeper trance state. As a producer I’m aiming mostly towards dark/forest psytrance and ambient music, because I feel those two have highest potential of inducing psychedelic states of all musical genres. My credo is to invoke with music esthetic darkness which enkindles the soul. What helps me to achieve that is my musical background, as I’m a multi-instrumentalist and a songwriter associated with atmospheric post black metal solo project called Nagual. I’m also a doctoral student of philosophy studying effects of meditation and psychedelics upon mind, which I believe also helps me make my sets and music more trancelike and psychedelic. I’ve started DJing in 2014, and I have already played on many club parties and festivals in Poland. Some promoters called me “rebel youth” or “dark prince” of local psychedelic trance.

 

 

 

Jondi Power

JONDI POWER

www.facebook.com/jondipower
www.soundcloud.com/jpower
Rezydent międzynarodowego stowarzyszenia dj’skiego Bass Kitchen Worldwide oraz współzałożyciel kolektywu podcastowo-eventowego OBS System – Original Bass Station. Organizator polskich eventów Bass Kitchen, Trueskool Dubz, Step2This jak i współorganizator OBS, prezentujących lokalnej publiczności rozmaite talenty ze światowej ekstraklasy muzyki basowej. Pod nazwą Octobass Sound wraz z Essexem współtworzy duet producencki.
Jego flow djski i miłość do czarnych woskowych płyt pozwoliła mu na dzielenie soundsystemu z takimi gigantami jak V.I.V.E.K, Kryptic Minds, Distance, Thelem, Compa, Randomer, Adam Prescott, EshOne, Radikal Guru czy The Illuminated, jak i całą krajową reprezentacją rozmaitych odmian elektroniki.
Sprawi, że wasze płuca będą drgać, a serca bić mocniej.

Patologic

PATOLOGIC (Dope Worx, / Warszawa)

https://www.facebook.com/PatoLogic-187954677931419/
http://www.mixcloud.com/PatoLogic/
Rave, big beat, breaks płynie w jego żyłach, ale najszybszy puls przybiera w postaci dnb i jungle. Miesza wszystko co połamane i taneczne. Przyjdź, zobacz i poczuj klimat jaki tylko on potrafi
stworzyć!

 

VJ KierAs

VJ KIERAS

https://www.youtube.com/watch?v=uoAbk2rvZaU
https://www.youtube.com/watch?v=z1lym2t-pLg
Vj, który łączy wiele technik w swojej twórczości. Pasję traktuje jako jeden ze sposobów komunikacji pomiędzy ludźmi. Jest zdania, że obraz niesie znacznie więcej informacji, niż słowa i muzyka. Często sięga po mało znane filmy, które pomimo swojego ostrego przekazu niosą wiele wartości. Energie do tworzenia czerpie ze starożytnych kultur, przelewając ją na białe ściany. Hipnotyzuje nieprzeciętną geometrią i kolorami, które szlifuje i zmienia na żywo, szukając połączenia z aktualną muzyką.

 

You may also like