COVID-19

Oświadczenie w sprawie koronawirusa

16.03.2020

Od kilku tygodni uwaga całego świata koncentruje się na temacie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 i wywoływanej przez niego chorobie COVID-19. Jako organizatorzy OldTown śledzimy bieżące informacje, dopływające do nas z mediów oraz raportów dostępnych w Internecie. Pozostajemy też w kontakcie z zachodniopomorskim oddziałem Państwowej Inspekcji Sanitarnej. 

W Polsce do odwołania obowiązuje stan zagrożenia epidemiologicznego. Granice zostały objęte kordonem sanitarnym, loty krajowe i międzynarodowe wstrzymane. Cudzoziemcom zakazano przyjazdu do kraju. Wydany został zakaz organizacji zgromadzeń powyżej 50 osób, zamknięte zostały szkoły, uczelnie wyższe, galerie i instytucje kultury. Na obecną chwilę nie da się przewidzieć, jak długo stan ten będzie obowiązywał.

Prace nad oceną bieżących wydarzeń oraz analizą możliwych scenariuszy doprowadziła nas do podjęcia decyzji: na ten moment plany realizacji OldTown Larp i Weekend w OldTown nie podlegają żadnym zmianom. Świadomi, że ze względu na swoją specyfikę, obie imprezy wymagają w tej sytuacji szczególnie ostrożnego podejścia. Pracujemy więc nad planami awaryjnymi, w tym możliwością przesunięcia ich terminów. Będziemy nadal monitorować sytuację i tak szybko, jak to będzie możliwe, opublikujemy kolejny komunikat dotyczący działań i planów Stowarzyszenia OldTown.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres contact@oldtownfestival.net oraz na naszą skrzynkę odbiorczą na Facebooku. Wkrótce uruchomimy kanał Discord, który stanie się dodatkową formą kontaktu dla wszystkich osób zainteresowanych OldTownem, zarówno jako miejsce do swobodnych rozmów Uczestników jak i przestrzeń do wymiany wiadomości z Organizatorami.

Liczymy na Wasz rozsądek i spokój. Pozostańcie bezpieczni, dbajcie o siebie i swoich najbliższych i pamiętajcie o zachowaniu zalecanych środków ostrożności.