COVID-19

Oświadczenie w sprawie koronawirusa

28.04.2020

Drodzy OldTownowicze!

W połowie marca wydaliśmy pierwsze oświadczenie w sprawie koronawirusa, w którym  informowaliśmy, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby OldTown Larp 2020 odbył się zgodnie z planem. Nieustannie monitorowaliśmy przebieg pandemii i jej wpływ na sytuację w Polsce i na świecie. Z ogromnym żalem czytaliśmy kolejne oświadczenia na temat odwoływanych i przekładanych wydarzeń, by wreszcie dojrzeć do decyzji, aby wydać własne.

Najbliższa edycja OldTown Larp odbędzie się w 2021 roku.

Wiemy, że na OldTownowiczów zawsze możemy liczyć i żadna apokalipsa nie powstrzymałaby Was od pojawienia się na najlepszej imprezie po końcu świata! Niestety, przygotowanie OldTown jest nie tylko fabularne i nie odbywa się wyłącznie zdalnie. Już ponad miesiąc temu byliśmy zmuszeni wstrzymać większość prac fizycznych ze względu na wydane zakazy administracyjne, a w kontekście obowiązujących przepisów niemożliwe jest prowadzenie jakichkolwiek przygotowań czy to na magazynie, czy na terenie lotniska. Nikt nie jest też w stanie określić kiedy możliwe będzie ich wznowienie. Przede wszystkim, jednak, to Wasze zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze i nie chcemy go narażać.

Poniżej w kilku punktach przedstawiamy najważniejsze informacje w związku z podjętą przez nas decyzją:

  • Bilety na OldTown Larp

Wszystkie nabyte do tej pory Bilety na OldTown Larp 2020 zachowują ważność na edycję 2021. Jeśli Twoja sytuacja pozwala na to, by poczekać ekstra rok na wykorzystanie biletu, będziemy Ci bardzo wdzięczni za ten gest! Jeżeli chcesz odzyskać wpłacone pieniądze, prosimy Cię o wypełnienie formularza.

Ponieważ nasze Stowarzyszenie poniosło już część kosztów przygotowawczych imprezy, będziemy Ci ogromnie wdzięczni, jeśli decydując się na zwrot zgodzisz się pokryć koszta manipulacyjne.

Wypełnione wnioski nadsyłać można do dnia 19 lipca 2020 roku, który stanowił pierwotny termin rozpoczynania się imprezy.

  • Weekend w OldTown

Impreza weekendowa, mająca odbyć się bezpośrednio po larpie, zostaje odwołana. Wszystkie zakupione bilety zostaną zwrócone bez konieczności wypełniania dodatkowych formularzy. Mamy nadzieję, że Weekend w OldTown uda się zrealizować za rok, wraz ze wszystkimi zaplanowanymi atrakcjami.

  • Wolontariat / ustalenia fabularne / budowlane / artystyczne 

W najbliższym czasie będziemy pracować nad rozwiązaniami, które pozwolą wykorzystać jak najwięcej pracy i pomysłów, które włożyliście w tegoroczny OldTown, w jego nadchodzącej w 2021 roku odsłonie. Wkrótce opublikujemy kolejne ogłoszenia, w których zawrzemy szczegółowe informacje, dotyczące działań Wolontariuszy, aspektów budowlanych Miasteczka, działań artystycznych w ramach naszego festiwalu, oraz, oczywiście, fabuły w OldTown. Postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości jak najszybciej, jednak prosimy Was o cierpliwość!

  • Zamówienia z #OTShop

Wszystkie zakupione koszulki i inne gadżety, które miały być odebrane osobiście w trakcie OldTown Larp 2020, zostaną wysłane do nabywców na nasz koszt.

  • Kontakt

W razie wątpliwości wszelkie pytania prosimy niezmiennie kierować na adres contact@oldtownfestival.net lub na naszą skrzynkę odbiorczą na Facebooku.

Kiedy sytuacja w Polsce będzie na tyle stabilna, by można było swobodnie zorganizować spotkanie dla większej grupy ludzi, możecie liczyć na naszą inicjatywę. Oczywiście, nie będzie to larp, ale  upatrujemy szansy na spędzenie miłego weekendu ze znajomymi i przyjaciółmi na otarcie łez.

Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy to czytacie, jesteście bezpieczni i zdrowi. Jest nam okropnie smutno przenosić OldTown, które przygotowywaliśmy dla nas wszystkich od wielu miesięcy. Wierzymy, że po prawdziwej apokalipsie nasze kolejne spotkanie będzie bardziej wyjątkowe, niż kiedykolwiek wcześniej! Życzymy Wam dużo nadziei i wytrwałości, które z pewnością przydadzą się na nadchodzące miesiące. Jeśli tęskno Wam do ludzi – zaglądajcie na nasz serwer Discord!

Pozdrawiamy Was i dziękujemy za Wasze wsparcie!

OTCrew

16.03.2020

Od kilku tygodni uwaga całego świata koncentruje się na temacie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 i wywoływanej przez niego chorobie COVID-19. Jako organizatorzy OldTown śledzimy bieżące informacje, dopływające do nas z mediów oraz raportów dostępnych w Internecie. Pozostajemy też w kontakcie z zachodniopomorskim oddziałem Państwowej Inspekcji Sanitarnej. 

W Polsce do odwołania obowiązuje stan zagrożenia epidemiologicznego. Granice zostały objęte kordonem sanitarnym, loty krajowe i międzynarodowe wstrzymane. Cudzoziemcom zakazano przyjazdu do kraju. Wydany został zakaz organizacji zgromadzeń powyżej 50 osób, zamknięte zostały szkoły, uczelnie wyższe, galerie i instytucje kultury. Na obecną chwilę nie da się przewidzieć, jak długo stan ten będzie obowiązywał.

Prace nad oceną bieżących wydarzeń oraz analizą możliwych scenariuszy doprowadziła nas do podjęcia decyzji: na ten moment plany realizacji OldTown Larp i Weekend w OldTown nie podlegają żadnym zmianom. Świadomi, że ze względu na swoją specyfikę, obie imprezy wymagają w tej sytuacji szczególnie ostrożnego podejścia. Pracujemy więc nad planami awaryjnymi, w tym możliwością przesunięcia ich terminów. Będziemy nadal monitorować sytuację i tak szybko, jak to będzie możliwe, opublikujemy kolejny komunikat dotyczący działań i planów Stowarzyszenia OldTown.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres contact@oldtownfestival.net oraz na naszą skrzynkę odbiorczą na Facebooku. Wkrótce uruchomimy kanał Discord, który stanie się dodatkową formą kontaktu dla wszystkich osób zainteresowanych OldTownem, zarówno jako miejsce do swobodnych rozmów Uczestników jak i przestrzeń do wymiany wiadomości z Organizatorami.

Liczymy na Wasz rozsądek i spokój. Pozostańcie bezpieczni, dbajcie o siebie i swoich najbliższych i pamiętajcie o zachowaniu zalecanych środków ostrożności.