Frakcje

To zorganizowane grupy graczy, które przyjeżdżają do OldTown na wiele dni przed rozpoczęciem LARPa i budują swoje siedziby. Mają własne historie, tradycje, cele, przywódców, sojuszników i wrogów. Współtworzą fabułę, mając jednocześnie największy na nią wpływ z punktu widzenia globalnej historii. Każda frakcja jest inna, wyróżnia się na tle pozostałych strojami, ideą, stylem odgrywania itd. Frakcje łączą się w konglomeraty czyli fabularne zrzeszenia frakcji, które w świecie gry dają im większą siłę i możliwości. 

:database:

RO(L) I-7/(7)         EM sc 7754432
(U) I-7/(7)                     131
/[    564439
……………..
E/9F

> READY

> BEGIN TRANSMISSION FROM IGOR SERVER
CONNECTING 100%

>> CONNECTION ESTABLISHED <<

> CENSUS 2120

>> PICK A FILE IF YOU WANT TO KNOW MORE <<

:city file:

Schron-Bud

> FETCHING DATA  Trójca. Wierni Boga o Trzech Twarzach. Triglava, jakiego obliczami są Szpon, Kruk i Szczur. Siła może przejawiać się na różny sposób. W walce, honorze, w odwadze. W charyzmie, inteligencji, knowaniach. W przetrwaniu, jedności, w podstępie. Wyznawcy Triglava nie uznają porażki za hańbę, ani zwycięstwa za koniec starań. Liczy się tylko doskonalenie się, wyzwanie i czczenie go czynami. Chwała silnym. Chwała tym, którzy znają Jego Imię.

> ID: SCHRON-BUD

> STATUS: MAINTENANCE TEAM

> FROM: VAULT 801

> MEMBERS: UNKNOWN

> SECURITY THREAT: N/A

Schron-Bud to niezłomna ekipa ludzi, bez których OldTown by nie istniało. Nikt inny, tylko członkowie Schron-Budu wprowadzają tę machinę w ruch – kładą fundamenty pod miasto, tworzą przyjazną przestrzeń dla mieszkańców, dbają o ich komfort, pilnują porządku i otwierają bramy miasta w Porze Przybyszów. Poświęcają swoją energię, by każdy, kto przekracza bramę wejściową, czuł się doinformowany i bezpieczny. Jednocześnie przeżywają wielką przygodę za kulisami unikalnego wydarzenia – są zarówno dla mieszkańców, jak i z mieszkańcami.

:faction file:

Trójca

> FETCHING DATA  Trójca. Wierni Boga o Trzech Twarzach.

> ID: TRINITY

> STATUS: FACTION

> FROM: ZIELONKA, POLAND

> MEMBERS: 35

> SECURITY THREAT: HIGH

Trójca. Wierni Boga o Trzech Twarzach. Triglava, jakiego obliczami są Szpon, Kruk i Szczur. Siła może przejawiać się na różny sposób. W walce, honorze, w odwadze. W charyzmie, inteligencji, knowaniach. W przetrwaniu, jedności, w podstępie. Wyznawcy Triglava nie uznają porażki za hańbę, ani zwycięstwa za koniec starań. Liczy się tylko doskonalenie się, wyzwanie i czczenie go czynami. Chwała silnym. Chwała tym jacy znają Jego Imię.

:faction file:

Team Louvre

> FETCHING DATA  Trójca. Wierni Boga o Trzech Twarzach

> ID: TEAM LOUVRE

> STATUS: FACTION

> FROM: PARIS, FRANCE

> MEMBERS: 9

> SECURITY THREAT: LOW

Team Louvre to mocno zżyta grupa, pochodząca z Krypty L-1, zlokalizowanej pod pałacem Luwr, w Paryżu, we Francji. Członkowie TL znani są z zamiłowania do technologicznych gadżetów i archaicznie brzmiących imion. TL pojawili się po raz pierwszy w OldTown w roku 2119 podczas Pory Przybyszów, gdzie sprzeciwili się Najeźdźcy i jej żądnej władzy polityce. Obecnie TL jest częścią Konglomeratu Górne Miasto – Upper City.

:faction file:

Kosmodrom

logo

> ID: KOSMODROM

> STATUS: FACTION

> FROM: UNKNOWN

> MEMBERS: 15

> SECURITY THREAT: LOW

Oryginalnie grupa polskiego pochodzenia inżynierów i robotników pracująca przy utrzymaniu kosmodromu Bajkonur. Po apokalipsie, wykorzystali co mieli: maszyny ze starych silników, budynki z poszyć rakiet, czy odnawialna energia dzięki przerobionym komponentom znalezionym w zakamarkach potężnego kompleksu. Gdy dotarli na Oldtown, uznali je za swój dom. Obrona tej niewielkiej ostoi cywilizacji jest ich celem. Obrona zarówno zbrojna, naukowa, jak i psychologiczna – własną, mniejszą ostoją spokoju jest ich kawiarnia, w której możesz napić się herbaty, spróbować specjałów niczym sprzed wojny, oraz odpocząć po walce.

:faction file:

Hotel Moskwa

13781951_910679755728361_7049163298660887744_n

> ID: HOTEL MOSCOW

> STATUS: FACTION

> FROM: UNKNOWN

> MEMBERS: 26

> SECURITY THREAT: HIGH

Hotel Moskwa to organizacja przemierzająca zniszczone wojną atomową ostępy, niosąc ocalałym z niej nadzieję na pokój i sprawiedliwość. Wykorzystują swoje wyszkolenie, by stawać w obronie tych, co sami nie potrafią się bronić. Pozostają neutralni, dopóki druga strona im na to pozwoli – gdy przeciwnik wyciągnie broń, nie będą stali z założonymi rękoma, tylko zlikwidują zagrożenie.

:faction file:

Anarchia 109

59578321-450657312410373-7120999615775637504-n

> ID: ANARCHY 109

> STATUS: FACTION

> FROM: SEDINA

> MEMBERS: 21

> SECURITY THREAT: HIGH

Wyobraź sobie bandę starych wykolejeńców, cyborgów, mutantów, starych Bounty Hunters, Gryfów, Siczowców i co jeszcze tylko uda ci się wykombinować. Pewnie pierwsze o co zapytasz to co brałem. Po pierwsze dziś jeszcze nic, a po drugie powiem ci że takie zgrupowanie rzeczywiście istnieje. Ba, nie tylko istnieje bez konkretnej struktury, ale nawet starają się obudować wasteland. Podobno przyjmują każdego w swoje szeregi kto nie odnajduje się nigdzie indziej. Doszło nawet do tego że weszli w układy ze Związkiem Rondzieckim. Nie, to że siedzą często w celach to pomówienia, raczej się z CADem dogadują. Czym się zajmują? Czort ich wie, handel, walki gladiatorów, budowa, ćpanie, tym czym wszyscy mają ochotę a jakoś nigdy im na to czasu nie starcza. Wiadomo za to że nie dogadują się z Najeźdźcą, tego raczej wszyscy są pewni. Już wiesz o kim mówię? Nie? Dobra, postawiłeś mi jedno, ta informacja na koszt domu. To 109, Anarchia. Pytasz czy ideologiczni? A bo ja tam wiem…

:faction file:

Traperzy

TRAPPERS-2

> ID: TRAPPERS

> STATUS: FACTION

> FROM: UNKNOWN

> MEMBERS: 4

> SECURITY THREAT: UNKNOWN

Widzisz ten obóz za miastem? To Traperzy, najlepsi myśliwi, przewodnicy i tropiciele jakich można znaleźć na pustkowiach. Zwolennicy natury, nawet tej zmutowanej, wolą się trzymać na uboczu. Dawni wyznawcy Wielkiego Radskorpiona, najemnicy, czy zwykli podróżni… nieważne – dopóki zostawiasz swoją przeszłość za sobą i stosujesz się do ich zasad, to jesteś mile widziany.

Można ich spotkać w najdalszych zakątkach pustkowi. Większa wioskę, grupę na wyprawie, czy pojedynczego osobnika przemierzającego świat w sobie tylko znanym celu. Chcesz przekazać wiadomość komuś z bardzo daleka? Dostać się bezpiecznie do odległej osady? Sprawdzić się w polowaniu na najgroźniejsze stworzenia pustkowi? Sam w bezwzględnej dziczy nie przetrwasz doby. No chyba, że poprosisz o pomoc trapera.

Zawsze zjawiają się na Porę Przybyszów – wymienić się opowieściami ze szlaku, handlować nowymi zdobyczami, zobaczyć starych znajomych. Są jak jedna wielka rodzina, zbierająca się razem raz do roku.  Bywało też, że organizowali łowy na Szpony Śmierci, te najbardziej zdziczałe, które stanowiły bezpośrednie zagrożenie dla okolicy. Wielu ochotników ruszało z miasta… po wielu zostały jedynie wspomnienia, ale zawsze polowanie kończyło się sukcesem i hucznym świętowaniem.

Skąd tyle o nich wiem? To proste, jestem jednym z nich… Zresztą, co ja ci będę gadał, odwiedź nasz obóz i sam się przekonaj.

:faction file:

Iron Pack

22688594_477125492673997_2861859863896589042_n

> ID: IRON PACK

> STATUS: FACTION

> FROM: UNKNOWN

> MEMBERS: 20

> SECURITY THREAT: LOW

Ten świat to piekło. Pełen mutantów i powietrza zatrutego radiacją, która krąży w naszych żyłach i zniekształca nasze potomstwo. Nie ma od niej ucieczki i nie ma przyszłości dla gatunku ludzkiego dopóki nie podejmiemy się wyeliminowania jej do zera. Dla nas, wojowników Neu Teutonii, rozwiązaniem jest stal. Jest jedna wojna. Ludzie przeciw zmutowanym bestiom. Przetrwać mogą tylko jedni, a my stajemy po stronie ludzkości naprzeciw spaczeniu ciała i krwi. Taka jest wola boskiego wybrańca.

:faction file:

Arystokracja

arystokracja-logo

> ID: DYSKRETNY UROK ARYSTOKRACJI

> STATUS: FACTION

> FROM: UNKNOWN

> MEMBERS: 12

> SECURITY THREAT: LOW

Dyskretny Urok Arystokracji przybył pierwszy raz na porę przybyszów w roku 2115, wnosząc odrobinę szyku i elegancji w szarość pustkowi. Członkowie frakcji, wszyscy co do jednego szlachetnie urodzeni, wierzą w swą naturalną wyższość wynikającą z płynącej w nich błękitnej krwi. Jednak noblesse oblige, jak pisał Książę de Levis (nie ten od Levisów które masz na dupie), zatem Arystokraci wraz z sojusznikami gotowi są podjąć się trudu i odpowiedzialności związanej z przewodzeniem ludzkości. Zatem jeśli czujesz się lepszy od otaczającego cię tałatajstwa, doceniasz szyk i elegancję, cenisz piękno, nie trudne są ci kilkudniowe uczty i umiesz spuścić solidny wpierdol, najpewniej w twoich żyłach również płynie błękitna krew. Zgłoś się do nas sprawdzimy to w księgach genealogicznych. Gdy już poczujesz w swych żyłach błękitną krew od razu będziesz wiedział, że jesteś lepszy od otaczającego cię plebsu, od tych słabych, schorowanych, niepewnych jutra, śmiesznie machających rękami gdy do nich celujesz… od tych no wiesz… ofiar..