OldTown Festival to impreza kulturalna w klimacie postapokaliptycznego science-fiction. Podzielona na część z ogromną grą terenową (larpem) i część widowiskowo-artystyczną obfitującą w koncerty, spektakle teatralne, imprezy i warsztaty rękodzieła, sztuki oraz aktorstwa. Wystarczy że kupisz bilet wstępu, a przygotowana przez nas fabuła, przedmioty fabularne, przestrzeń i widowiska będą do Twojej dyspozycji. Staniesz się częścią OldTown, a OldTown, jako niepowtarzalne doświadczenie, stanie się częścią Ciebie.

OldTown szczyci się największym w Europie larpem w klimacie postapokalipsy, trwającym przez trzy dni, 24 godziny na dobę. Korzystając z przygotowanej przez nas infrastruktury możesz być jedną z kilkuset osób, kreujących na terenie opuszczonego lotniska niezwykłe powojenne miasteczko, noszących klimatyczne stroje, budujących obozy, a także wożących się specjalnie przygotowanymi i przerobionymi pojazdami.

Akredytacja umożliwia uczestnictwo, korzystanie z przestrzeni i pomieszczeń przeznaczonych do gry, a także używania przedmiotów fabularnych przygotowanych przez organizatorów.

Ceny akredytacji
219 PLN (do 15 kwietnia 2017)
319 PLN (do 30 czerwca 2017)

Koniec akredytacji
23:59 30 CZERWCA 2017

Limit akredytacji:
850 szt.

 OPŁAĆ SWOJĄ AKREDYTACJĘ

Jak zakupić akredytację?
Regulamin
FAQ

Co otrzymasz w cenie akredytacji?
Przewiń w dół by się dowiedzieć!

Wstęp fabularny

W 2115 roku zakończył się kolejny burzliwy okres dla mieszkańców miasta OldTown. Dziwaczna zbieranina psychopatów znana jako Ramat została rozbita, jej członkowie zabici, a zagrożenie z ich strony zażegnane. Niestety nie obyło się bez strat. Igor, sztuczna inteligencja sprawująca pieczę nad miastem, utraciła swe zapasowe klastry danych.

Teraz nad OldTown wisi widmo niepewności i niespokojnego wyczekiwania. Igor mimo zapewnień o swojej absolutnej sprawności co rusz zaskakuje mieszkańców błędami godnymi przedwojennych komputerów. Z jałowych pustkowi zaczynają docierać wieści o zdarzeniach niepokojących i dziwnych, niespotykanych nigdy w opowieściach najstarszych ocalałych końca świata.

Przywódcy aglomeracji i grup, dużych i małych w świetle chaotycznych wydarzeń ogarniających pustkowia niczym pożar, postanowili zgromadzić się w jednym miejscu, by zdecydować o losach własnych jak i całych pustkowi.

Na miejsce to wybrali OldTown.

Larp

 

 

 JESTEŚ KIM CHCESZ

Sam tworzysz swoją postać, jej . Oprócz tego kilkanaście istniejących frakcji i ugrupowań pozwala na wybranie towarzystwa, które najlepiej odpowiada Twoim przekonaniom i celom. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby grać samotnym wojownikiem pustkowi. Dodatkowo, przed grą uruchomimy formularz, gdzie będzie można zgłosić swoją postać, aby jej losy zostały wplecione w scenariusz larpa.

OTWARTY ŚWIAT

Ponad 40 unikalnych lokacji rozłożonych na terenie opuszczonego lotniska o powierzchni ponad 450 hektarów, czekających na eksplorację i wypełnionych zadaniami dla graczy. Na czas larpa powstaje tu miasteczko rodem z postapokaliptycznego filmu, które gracze mogą dowolnie rozbudowywać, tworząc obozowiska, strażnice, sklepy i warsztaty. Wielowątkowość fabuły pozwala uczestnikom na wybór zadań, które w danej chwili najbardziej ich interesują. 72h gry fabularnej trwającej dzień i noc.

SCENOGRAFIA, PRZYGODA, EMOCJE

Pirotechnika, dymy, lasery, światła i wiele więcej – wszystko to pozwala nam na stworzenie wielu wartych zapamiętania eventów. Na postapokaliptyczne miasto, zbudowane od podstaw przed grą, składają się nie tylko obozowiska frakcji, ale również oświetlone ulice, stoiska usługowe i miejskie budynki takie jak ratusz czy szpital. W miasteczku można spotkać wiele barwnych postaci NPCów, ubranych w klimatyczne stroje, a poza jego granicami natknąć się na wszelkiej maści potwory i innych przeciwników.

Zabawa i emocje

 

MUZYKA NA ŻYWO I IMPREZY

Zespoły rockowe wystąpią na żywo ze swoją muzyką na scenie w klimacie postapo, ale z profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem. Nocne imprezy przy muzyce w OldTownowym Barze trwają do białego świtu.

RYWALIZACJA

Arena OldTown będzie nieprzerwanie pulsować adrenaliną nie tylko w trakcie larpa – rozrywkę zapewnią postapokaliptyczne sporty takie jak Jugger, walki gladiatorów, bokserski turniej Prize Fighters czy zawody Postapo Strongman. Dla preferujących mniej bezpośrednie formy rywalizacji przygotowujemy między innymi turniej rzutu kapslem, konkurs strzelecki i wielki konkurs wiedzy o postapokalipsie.

Organizacja

 

WARSZTATY I WPROWADZENIE

Przed grą kilkukrotnie przeprowadzimy warsztaty, na których każdy gracz, niezależnie od larpowego doświadczenia, będzie mógł się dowiedzieć wszystkiego o larpie i rozwiać swoje wątpliwości. Poruszymy między innymi temat mechaniki larpa oraz zasad pierwszej pomocy. Odbędą się także warsztaty plastyczne i craftingu, gdzie można będzie zasięgnąć rady u artystów i uznanych twórców strojów postapo i wraz z nimi stworzyć coś wyjątkowego.

LOGISTYKA i BEZPIECZENSTWO

Zapewniamy zaplecze logistyczno-transportowe, dzięki któremu możemy dostarczyć na miejsce gry wszystko od fantów fabularnych po materiały budowlane, a także paliwo do aut i generatorów. Na terenie festiwalu znajdują się też sanitariaty, składające się m.in. z pryszniców i toalet. Nad bezpieczeństwem uczestników przez całą dobę czuwa zespół organizatorów, ratownicy medyczni i ochrona.