Akredytacja umożliwia uczestnictwo w wydarzeniu kulturalnym, jakim jest OldTown Festival 2018, korzystanie z przestrzeni, scenografii i pomieszczeń przeznaczonych do gry, a także używania przedmiotów fabularnych przygotowanych przez organizatorów.

Ceny akredytacji
249 PLN –
od 24 stycznia do 30 marca 2018r
349 PLN –
od 31 marca 29 czerwca 2018r

Koniec akredytacji
23:59 29 czerwca 2018r

Limit akredytacji:
950 szt.

 OPŁAĆ SWOJĄ AKREDYTACJĘ

Jak zakupić akredytację?
Regulamin
FAQ

Co otrzymasz w cenie akredytacji?
Przewiń w dół by się dowiedzieć!

Wstęp fabularny

Trzecia Wojna Światowa spustoszyła świat ponad czterdzieści lat temu. W ruinach zniszczonych podmuchem atomowym miast Polski ludzie zbierają się w grupy, zwane Frakcjami, aby kultywować wspólne religie, prowadzić politykę, odzyskiwać przedwojenne zdobycze techniki, pielęgnować kulturę, albo po prostu – aby troszczyć się o siebie nawzajem w tym niegościnnym świecie. Śmierć niesie tu wszystko: pazury mutantów, kule z luf gangsterów, radiacja, promieniująca z pozornie niegroźnego stawu… W tej ponurej rzeczywistości jest jednak jedna przystań, do której prędzej czy później trafi każdy wędrowiec.

Pora Przybyszów 2117 była wyjątkowo trudna dla OldTown. Choć, jak co roku, nie obyło się bez rozlewu krwi, krzyku i wszechobecnego chaosu, miasto stoi dalej. Nawet miejska milicja CAD i mieszkańcy najgorszej z dzielnic – Czeskiej – doszli do pewnego porozumienia. Astronauci, odratowani z rozbitej kapsuły kosmicznej, okazali się cennym źródłem wiedzy. Pobliska osada – Rozdroża -wybaczyła morderstwo swojego ambasadora po tym, jak sprawca został odkryty i schwytany. W ramach nagrody za schwytanie mordercy dostarczyli holodysk, umożliwiający złagodzenie samowolnej inteligencji IGORa, w celu większej jego kontroli. Rada Miasta uznała jednak, że na razie takie rozwiązanie nie będzie konieczne.

Przed miastem OldTown kolejna Pora Przybyszów. Jak co roku, będzie to okres wzmożonego handlu, uciech i igrzysk. Jednak doświadczenie z poprzednich lat podpowiada, że nie obędzie się też bez kłopotów…

Przeczytaj Podsumowanie Larpa 2017  

Larp

 

 

 JESTEŚ KIM CHCESZ

Sam tworzysz swoją postać, jej wygląd, charakter, siły i słabości. Oprócz tego kilkanaście istniejących Frakcji i ugrupowań pozwala na wybranie towarzystwa, które najlepiej odpowiada Twoim przekonaniom i celom. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby grać samotnym wojownikiem pustkowi. Dodatkowo, możesz wypełnić Formularz , dzięki któremu losy Twojej postaci zwiążą się z losami całego miasteczka.

OTWARTY ŚWIAT

Ponad 40 unikalnych lokacji rozłożonych na terenie opuszczonego lotniska o powierzchni ponad 450 hektarów, czekających na eksplorację i wypełnionych zadaniami dla graczy. Na czas larpa powstaje tu miasteczko rodem z postapokaliptycznego filmu, które gracze mogą dowolnie rozbudowywać, tworząc obozowiska, strażnice, sklepy i warsztaty. Wielowątkowość fabuły pozwala uczestnikom na wybór zadań, które w danej chwili najbardziej ich interesują, na co mają aż 100 godzin gry fabularnej trwającej dzień i noc.

SCENOGRAFIA, PRZYGODA, EMOCJE

Pirotechnika, dymy, lasery, światła i wiele więcej – wszystko to pozwala nam na stworzenie wielu wartych zapamiętania eventów. Na postapokaliptyczne miasto, zbudowane od podstaw przed grą, składają się nie tylko obozowiska frakcji, ale również oświetlone ulice, stoiska usługowe i miejskie budynki takie jak ratusz czy szpital. W miasteczku można spotkać wiele barwnych postaci NPCów, ubranych w klimatyczne stroje, a poza jego granicami natknąć się na wszelkiej maści potwory i innych przeciwników.

Zabawa i emocje

 

IMPREZY

Rokrocznie na OldTown staje kilka miejsc, do których wieczorami można udać się na imprezę. Sami uczestnicy przygotowują bary z napojami, muzyką na żywo, występami tancerek i innymi atrakcjami, aby zapewniać sobie nawzajem rozrywkę. Centrum nocnego życia miasteczka pozostaje bar HOMe, w którym imprezy trwają do białego rana.

RYWALIZACJA

Arena OldTown będzie nieprzerwanie pulsować adrenaliną nie tylko w trakcie larpa – rozrywkę zapewnią postapokaliptyczne sporty takie jak Jugger, walki gladiatorów, bokserski turniej Prize Fighters czy zawody Postapo Strongman. Dla preferujących mniej bezpośrednie formy rywalizacji przygotowujemy między innymi turniej rzutu kapslem, konkurs strzelecki i wielki konkurs wiedzy o postapokalipsie.

Organizacja

 

WARSZTATY I WPROWADZENIE

Przed grą kilkukrotnie przeprowadzimy warsztaty, na których każdy gracz, niezależnie od larpowego doświadczenia, będzie mógł się dowiedzieć wszystkiego o larpie i rozwiać swoje wątpliwości. Poruszymy między innymi temat mechaniki larpa oraz zasad pierwszej pomocy. Odbędą się także warsztaty plastyczne i craftingu, gdzie można będzie zasięgnąć rady u artystów i uznanych twórców strojów postapo i wraz z nimi stworzyć coś wyjątkowego.

LOGISTYKA i BEZPIECZENSTWO

Zapewniamy zaplecze logistyczno-transportowe, dzięki któremu możemy dostarczyć na miejsce gry wszystko od fantów fabularnych po materiały budowlane, a także paliwo do aut i generatorów. Na terenie festiwalu znajdują się też sanitariaty, składające się m.in. z pryszniców i toalet. Nad bezpieczeństwem uczestników przez całą dobę czuwa zespół organizatorów, ratownicy medyczni i ochrona.